ALSB4RA2500N015HAR040IM KD1410
- Item Code: KEN 6752796
- Mfg Part No: 6752796
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $649.48/EA
Description
Tech Specs
Back To Top| # Flutes | 4 |
|---|---|
| End Style | Corner Radius- .0158 |
| Coating | Uncoated |
| Length of Cut | 0.5906 |
| Substrate | Diamond |
| Diameter (Decimal) | .9843 in |
| Diameter (Metric) | 25mm |
| Coolant Through | Yes |
| Brand | Kennametal |
| Overall Length | 3.9400 (100mm) |