ALSR2RA3200N040HAR040IM KD1410
- Item Code: KEN 6752811
- Mfg Part No: 6752811
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $943.47/EA
Description
Tech Specs
Back To Top| # Flutes | 2 |
|---|---|
| End Style | Corner Radius- .0158 |
| Coating | Uncoated |
| Length of Cut | 1.5748 |
| Substrate | Diamond |
| Diameter (Decimal) | 1.2598 in |
| Diameter (Metric) | 32mm |
| Coolant Through | Yes |
| Brand | Kennametal |
| Overall Length | 4.9200 (125mm) |