KOR5RA1000R030HAR100IM K600
- Item Code: KEN 6754975
- Mfg Part No: 6754975
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $136.72/EA
Description
Tech Specs
Back To Top| # Flutes | 5 |
|---|---|
| End Style | Corner Radius- .0394 |
| Coating | Uncoated |
| Length of Cut | 1.1811 |
| Substrate | Solid Carbide |
| Diameter (Decimal) | .3937 in |
| Diameter (Metric) | 10mm |
| Coolant Through | Yes |
| Brand | Kennametal |
| Grade | K600 |
| Overall Length | 2.9528 (75mm) |