KOR5SE1200R036SLCM K600
- Item Code: KEN 6755016
- Mfg Part No: 6755016
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $97.13/EA
Description
Tech Specs
Back To Top| # Flutes | 5 |
|---|---|
| End Style | Square End |
| Coating | Uncoated |
| Length of Cut | 1.4173 |
| Substrate | Solid Carbide |
| Diameter (Decimal) | .4724 in |
| Diameter (Metric) | 12mm |
| Brand | Kennametal |
| Grade | K600 |
| Overall Length | 3.4252 (87mm) |