KOR5RA0800R024HAR050CM KC643M
- Item Code: KEN 6763959
- Mfg Part No: 6763959
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $93.99/EA
Description
Tech Specs
Back To Top| # Flutes | 5 |
|---|---|
| End Style | Corner Radius- .0197 |
| Coating | AlTiN |
| Length of Cut | 0.9449 |
| Substrate | Solid Carbide |
| Diameter (Decimal) | .3150 in |
| Diameter (Metric) | 8mm |
| Brand | Kennametal |
| Grade | KC643M |
| Overall Length | 2.6378 (67mm) |