KOR5RA1200R036HAR075CM KC643M
- Item Code: KEN 6763981
- Mfg Part No: 6763981
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $154.92/EA
Description
Tech Specs
Back To Top| # Flutes | 5 |
|---|---|
| End Style | Corner Radius- .0295 |
| Coating | AlTiN |
| Length of Cut | 1.4173 |
| Substrate | Solid Carbide |
| Diameter (Decimal) | .4724 in |
| Diameter (Metric) | 12mm |
| Brand | Kennametal |
| Grade | KC643M |
| Overall Length | 3.9370 (100mm) |