KOR5RA2000R060HAR100CM KC643M
- Item Code: KEN 6763984
- Mfg Part No: 6763984
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $548.37/EA
Description
Tech Specs
Back To Top| # Flutes | 5 |
|---|---|
| End Style | Corner Radius- .0394 |
| Coating | AlTiN |
| Length of Cut | 2.3622 |
| Substrate | Solid Carbide |
| Diameter (Decimal) | .7874 in |
| Diameter (Metric) | 20mm |
| Brand | Kennametal |
| Grade | KC643M |
| Overall Length | 4.9213 (125mm) |