KOR5RA2500R075HAR100CM KC643M
- Item Code: KEN 6763985
- Mfg Part No: 6763985
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $845.33/EA
Description
Tech Specs
Back To Top| # Flutes | 5 |
|---|---|
| End Style | Corner Radius- .0394 |
| Coating | AlTiN |
| Length of Cut | 2.9528 |
| Substrate | Solid Carbide |
| Diameter (Decimal) | .9843 in |
| Diameter (Metric) | 25mm |
| Brand | Kennametal |
| Grade | KC643M |
| Overall Length | 5.9055 (150mm) |