H1TE4CH0200N006HAM KCPM15
- Item Code: KEN 6767959
- Mfg Part No: 6767959
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $43.93/EA
Description
Tech Specs
Back To Top| # Flutes | 4 |
|---|---|
| End Style | Chamfer |
| Coating | AlTiN |
| Length of Cut | 0.2362 |
| Substrate | Solid Carbide |
| Diameter (Decimal) | .0787 in |
| Diameter (Metric) | 2mm |
| Brand | Kennametal |
| Overall Length | 2.2441 (57mm) |