H1TE4CH0300N008HBM KCPM15
- Item Code: KEN 6767965
- Mfg Part No: 6767965
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $53.77/EA
Description
Tech Specs
Back To Top| # Flutes | 4 |
|---|---|
| End Style | Chamfer |
| Coating | AlTiN |
| Length of Cut | 0.3150 |
| Substrate | Solid Carbide |
| Diameter (Decimal) | .1181 in |
| Diameter (Metric) | 3mm |
| Brand | Kennametal |
| Overall Length | 2.2441 (57mm) |