H1TE4RA0400N006HAR050M KCSM15
- Item Code: KEN 6767969
- Mfg Part No: 6767969
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $63.99/EA
Description
Tech Specs
Back To Top| # Flutes | 4 |
|---|---|
| End Style | Corner Radius- .0197 |
| Coating | KCSM15 |
| Length of Cut | 0.2362 |
| Substrate | Solid Carbide |
| Diameter (Decimal) | .1575 in |
| Diameter (Metric) | 4mm |
| Brand | Kennametal |
| Overall Length | 2.2440 (57mm) |