H1TE4BN0200L005HAM KCPM15
- Item Code: KEN 6767984
- Mfg Part No: 6767984
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $55.25/EA
Description
Tech Specs
Back To Top| # Flutes | 4 |
|---|---|
| End Style | Ball End |
| Coating | AlTiN |
| Length of Cut | 0.1969 |
| Substrate | Solid Carbide |
| Diameter (Decimal) | .0787 in |
| Diameter (Metric) | 2mm |
| Brand | Kennametal |
| Overall Length | 1.9685 (50mm) |