H1TE4BN1600L040HAM KCPM15
- Item Code: KEN 6768003
- Mfg Part No: 6768003
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $310.17/EA
Description
Tech Specs
Back To Top| # Flutes | 4 |
|---|---|
| End Style | Ball End |
| Coating | AlTiN |
| Length of Cut | 1.5748 |
| Substrate | Solid Carbide |
| Diameter (Decimal) | .6299 in |
| Diameter (Metric) | 16mm |
| Brand | Kennametal |
| Overall Length | 4.3307 (110mm) |