H1TE4BN2000L050HAM KCPM15
- Item Code: KEN 6768004
- Mfg Part No: 6768004
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $537.37/EA
Description
Tech Specs
Back To Top| # Flutes | 4 |
|---|---|
| End Style | Ball End |
| Coating | AlTiN |
| Length of Cut | 1.9685 |
| Substrate | Solid Carbide |
| Diameter (Decimal) | .7874 in |
| Diameter (Metric) | 20mm |
| Brand | Kennametal |
| Overall Length | 5.9055 (150mm) |