H1TE4BN0500N005HAM KCPM15
- Item Code: KEN 6768009
- Mfg Part No: 6768009
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $59.22/EA
Description
Tech Specs
Back To Top| # Flutes | 4 |
|---|---|
| End Style | Ball End |
| Coating | AlTiN |
| Length of Cut | 0.1969 |
| Substrate | Solid Carbide |
| Diameter (Decimal) | .1969 in |
| Diameter (Metric) | 5mm |
| Brand | Kennametal |
| Overall Length | 2.4803 (63mm) |