H1TE4SE0200N006HAM KCPM15
- Item Code: KEN 6769543
- Mfg Part No: 6769543
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $46.82/EA
Description
Tech Specs
Back To Top| # Flutes | 4 |
|---|---|
| End Style | Square End |
| Coating | AlTiN |
| Length of Cut | 0.2362 |
| Substrate | Solid Carbide |
| Diameter (Decimal) | .0787 in |
| Diameter (Metric) | 2mm |
| Brand | Kennametal |
| Overall Length | 2.2441 (57mm) |