H1TE4SE0350N010HBM KCPM15
- Item Code: KEN 6769585
- Mfg Part No: 6769585
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $57.04/EA
Description
Tech Specs
Back To Top| # Flutes | 4 |
|---|---|
| End Style | Square End |
| Coating | AlTiN |
| Length of Cut | 0.3937 |
| Substrate | Solid Carbide |
| Diameter (Decimal) | .1378 in |
| Diameter (Metric) | 3.5mm |
| Brand | Kennametal |
| Overall Length | 2.2441 (57mm) |