H1TE4SE1800N035HBM KCPM15
- Item Code: KEN 6769594
- Mfg Part No: 6769594
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $324.20/EA
Description
Tech Specs
Back To Top| # Flutes | 4 |
|---|---|
| End Style | Square End |
| Coating | AlTiN |
| Length of Cut | 1.3780 |
| Substrate | Solid Carbide |
| Diameter (Decimal) | .7087 in |
| Diameter (Metric) | 18mm |
| Brand | Kennametal |
| Overall Length | 3.6220 (92mm) |