EM M12XM16XM73 S4 SC SQ HARVI I-TE
- Item Code: KEN 6769617
- Mfg Part No: 6769617
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $98.19/EA
Description
H1TE4CH1200S016HAM
Tech Specs
Back To Top| # Flutes | 4 |
|---|---|
| End Style | Chamfer |
| Coating | AlTiN |
| Length of Cut | 0.6299 |
| Substrate | Solid Carbide |
| Diameter (Decimal) | .4724 in |
| Diameter (Metric) | 12mm |
| Brand | Kennametal |
| Overall Length | 2.8740 (73mm) |