H1TE4SE0200S004HBM KCPM15
- Item Code: KEN 6769705
- Mfg Part No: 6769705
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $48.00/EA
Description
Tech Specs
Back To Top| # Flutes | 4 |
|---|---|
| End Style | Square End |
| Coating | AlTiN |
| Length of Cut | 0.1575 |
| Substrate | Solid Carbide |
| Diameter (Decimal) | .0787 in |
| Diameter (Metric) | 2mm |
| Brand | Kennametal |
| Overall Length | 2.1260 (54mm) |