H1TE4SE0600S010HBM KCPM15
- Item Code: KEN 6769711
- Mfg Part No: 6769711
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $48.00/EA
Description
Tech Specs
Back To Top| # Flutes | 4 |
|---|---|
| End Style | Square End |
| Coating | AlTiN |
| Length of Cut | 0.3937 |
| Substrate | Solid Carbide |
| Diameter (Decimal) | .2362 in |
| Diameter (Metric) | 6mm |
| Brand | Kennametal |
| Overall Length | 2.1260 (54mm) |