- Item Code: FOR 18050000B
- Mfg Part No: 18050000B
- Unit Size: 1
Description
Tech Specs
Back To Top| # Flutes | 3 |
|---|---|
| Brand | MA Ford |
| Diameter (Fractional) | 1/2 |
| Stock Status | In Stock |
Substitute Items
HEL 26257
7 FL - Square - 0.5000" (1/2) Cutter DIA x 0.5000" (1/2) Shank DIA x 0.6250" (5/8) LOC x 2.5000" (2-1/2) OAL - APLUS Coated
LEARN MORE
HEL 26272
7 FL - Square - 0.5000" (1/2) Cutter DIA x 0.5000" (1/2) Shank DIA x 1.0000" (1) LOC x 3.0000" (3) OAL - APLUS Coated
LEARN MORE
7 FL - Corner Radius - 0.5000" (1/2) Cutter DIA x 0.5000" (1/2) Shank DIA x 0.0300" Radius x 1.0000" (1) LOC x 3.0000" (3) OAL - TPLUS Coated